Druk

Poza projektowaniem oraz przygotowaniem do produkcji zajmujemy się także drukiem. Stale współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować najlepszą jakość zawsze w rozsądnej cenie. Jeśli nie masz doświadczenia w kontakcie z drukarnią ta usługa jest właśnie dla Ciebie.

Druk offsetowy

Jest to rodzaj druku, gdzie obraz przenoszony jest z aluminiowej matrycy poprzez odbicie na bębnie pokrytym gumą, na podłoże –  najczęściej papier. Dlatego też często nazywany jest drukiem pośrednim. Druk offsetowy to bardzo tania metoda szybkiego wykonania dużej ilości kopii jednego projektu. Korzystając z druku offsetowego zyskujemy najwyższą jakość wydruków.  Jeżeli zależy Państwu na najlepszej jakości i masowej ilości ulotek, wizytówek etc. to jest to idealne rozwiązanie. Zwyczajowo druk odbywa się w czterech kolorach  podstawowych CMYK z ewentualnym użyciem dodatkowych kolorów z palety Pantone.

Druk cyfrowy

W przypadku gdy liczy się czas realizacji, zalecamy skorzystać z druku cyfrowego. Metoda ta znacząco niweluje koszty w porównaniu do druku offsetowego i przyśpiesza pracę. Druk cyfrowy doskonale sprawdza się przy małych i średnich nakładach. Jest szybki i posiada również wysoką jakość. Druk cyfrowy pozwala personalizować wydruki dzięki czemu każda sztuka może być inna bez zwiększania kosztów. Proces przygotowania plików do druku jest taki sam jak w przypadku druku offsetowego. Druk odbywa się w palecie kolorów CMYK z możliwością symulowania kolorów dodatkowych.

Druk fleksograficzny

Jest to technologia druku rolowego. Jej zaletą jest możliwość druku na bardzo wielu podłożach. W ostatnich latach zyskuje coraz bardziej na popularności wraz z rozwojem technologii. Wykorzystywana jest do druku etykiet, toreb reklamowych, osłonek spożywczych i wielu innych rodzajów opakowań. Fleksografia daje możliwość druku w bardzo wielu kolorach z palety Pantone a także w podstawowej palecie CMYK. Nie dziwią tu prace w 8 czy nawet 12 kolorach. Dlatego też tak chętnie wykorzystuje się ją w druku opakowań gdzie tak ważny jest kolor. Jej wadą jest bardziej skomplikowany proces przygotowania plików do druku jak i wyższy koszt produkcji samych matryc (polimerów) dlatego zazwyczaj stosuje się ją do dużych nakładów. W naszym studiu zajmujemy się także przygotowywaniem projektów do druku fleksograficznego.

BACK